Návrh a realizácia mobilného čistého priestoru v potravinárstve, Slovensko

Klient

Náš klient pôsobí v oblasti Food and Beverage Services. Zameriava sa na výrobu rôznych druhov vlastného pečiva, pričom niektoré druhy distribuuje aj obchodným partnerom mimo Slovenska. Na Slovensku vybudoval klient známu a silnú značku. Kvalita jeho výrobkov a najmä výrobné postupy sú na globálnej úrovni.

Služba

Klient hľadal riešenie ako udržať svoje pekárske výrobky čo najdlhšie čerstvé bez použitia chemických aditív. Riešenie sa malo nachádzať v tej časti dopravníkového pásu, v ktorej pečivo vychádza z piecky. Toto pečivo je horúce, citlivé na okolité podmienky a práve v tejto kritickej fáze je potrebné zabezpečiť maximálnu čistotu prostredia pre udržanie kvality výrobku.

Navrhli sme mobilný čistý priestor na mieru – odľahčenú hliníkovú konštrukciu s lamelovými stenami a zakrytým stropom, na ktorom sa nachádza systém vyskladaný z filtračných jednotiek. Jednotky filtrujú vzduch prostredníctvom HEPA filtrov značky Camfil v prevedení ProSafe, ktoré je odporúčané pre farmaceutický, medicínsky a potravinársky priemysel.

Naša spoločnosť riadila celý proces vzniku mobilného čistého priestoru – od 3D návrhu a hľadania vhodného riešenia, až po inštaláciu konštrukcie a spustenia do prevádzky. Finálnou etapou prác bola profesionálna validácia čistého priestoru na požadovanú triedu čistoty ISO 7 v našej réžii.

Použité boli materiály, ktoré zodpovedajú potrebám potravinárskeho sektoru. Konštrukcia je ukončená bezpečnostnými mobilnými prvkami, takže si ju v prípade potreby vie klient presunúť k inej časti dopravníkového pásu. Modulárnosť priestorov, ktoré pre klientov staviame je jedna z kľúčových vlastnostní, na ktoré nezabúdame.

Pre toto konštrukčné riešenie sme navrhli vlastný systém merania a regulácie. Parametre priestoru je možné nastaviť na displeji. Klient môže nepretržite sledovať prevádzkovú teplotu a vlhkosť priestoru, pričom obe veličiny sú pre neho ako pre prvovýrobcu kritické. Zároveň vidí prevádzkový režim filtračných jednotiek a stav filtrácie. Tento monitoring vykonáva aj naša spoločnosť. Vďaka nemu je možné promptne reagovať na potrebu klienta objednať a osadiť nové predfiltre alebo HEPA filtre.

Potreba výroby v čistých priestoroch v rôznych triedach čistoty sa stáva v súčasnosti v oblasti Food and beverage nevyhnutným štandardom. Ten klient ocení v podobe vlastnej výroby produktov s dodržanými parametrami kvality. Vďaka bohatým skúsenostiam v oblasti výstavby čistých priestorov vieme klientom navrhnúť technológie priestoru tak, aby boli funkčné, účinné a efektívne. 


Pozrite si ďalšie čisté priestory, ktoré sme realizovali: Výstavba čistých priestorov

Zdieľať

Care of air

Potrebujete podobnú službu aj vy?